+
Information

Telefonnummer av intresse i Sevilla

Telefonnummer av intresse i Sevilla

Telefonnummer av intresse i Sevilla

Vi har valt någraSevilla stadstelefoner, vilket gör din resa mycket enklare.

Oväntade problem kan uppstå under en resa, som du inte hade; förändringar av planer och rutter där du måste improvisera; eller helt enkelt behöver ha mer information än man har ...

Vi tror det Dessa telefoner kan vara till hjälp i alla oväntade situationer.
Telefonnummer till informations- och turismkontoren i Sevilla
Information och turistkontor Telefon sevilla
95 42214 04
Telefon turistbyrån för sevilla
95 450 10 01
Telefon kommunala kontor för turism sevilla95 423 44 65
Telefon turistkontor Ecija 95 59029 33
Telefon turistkontor Carmona95 419 09 55
Telefon turistkontor Osuna95 48157 32
Telefonnummer till de administrativa institutionerna i Sevilla

Sevilla Town Hall Telefon

010 / 95 459 06 00
Sevilla provinsrådets telefon95 455 00 00
Telefon Junta de Andalucía och Sevilla provinsdirektorat900 859 292 / 902 505 505
Sevilla Transport Telefonnummer
Sevilla flygplats telefon954 449 000
TelefonRENFE Sevilla902240 202 /
TelefonCompañía Autobuses UrbanosSevilla902 240202
Telefon National Traffic Directorate900 123 505
Telefon Maritime Salvage900 202202
Telefon provinsiella trafikhuvudkontor Sevilla95 424 53 00
Sevilla nödtelefonnummer
Nödtelefon - Civilskydd Sevilla112 / 95 42340 40
TelefonPolicia Nacional Sevilla091 / 954289300
TelefonPolicia Local Sevilla092
Telefon: Civil Guard Sevilla062
Telefon social trygghet - Insalud Sevilla061 / 95448 00 00
Telefon CruzRoja Sevilla95 435 01 35
TelefonAmbulanser Sevilla061 / 954359135
Telefon brandmän Sevilla080 - 081
PhoneVehicle Depot-CraneSevilla954275509/ 954275509
Telefonväghjälp91 742 12 13 / 900 123 505
Teleruta Telefon900 12 35 05
Telefonnummer för avbokning av bankkort i Spanien
Telefon 4 B- VISA Electron - Master Card - VISA902114400 / 913626200
PhoneDinner's Club902401112
TelefonServired (VISA-VISA Electron-MasterCard)902192100
PhoneAmerican Express902375637
TelefonRed 6000915965335
Telefon Madrid Box902246810
TelefonEl Corte Inglés901122122


Video: Auf nach Andalusien - unterwegs in Sevilla mit Simin Sadeghi (Januari 2021).